A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Kambodža - Diskuze

Původní dotaz

Kambodža

19.05.2009 21:47:48 | helgus
helgus
Ahoj, neodolali jsme a koupili letenky od Etihadu z Mnichova /9.600/ od 16.listopadu.Jede nás 5.Pojedem Bangkok,Koh Chang,ostrovy okolo a pak jsme chtěli Pattayu. V Thajsku jsme byli několikrát, ale ted bychom chtěli ještě Kambodžu.Tak 2-3 dny.Angkor Wat.Odkud je nejlepší spojení? Cestou z Koh Changu z Tratu? Kolik to tak stojí? Letecky,nebo ještě lépe minibusem od těch jejich agentur.Díky moc Helča
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
fevlad 01.11.2011 08:34
z Sihanouville na Ko Chang  

chystame sa do Kambodže a okrem ineho chceme aj do Sihanoukville a odtial by sme chceli pokracot na Ko Chang v Thajsku. Chcem sa opytat na moznosti ako sa dostat tam, cize z SIH na Ko Chang, ci uz po suši alebo po mori .
Dakujem

• Anonym (2)
  • Anonym (5)
Buler 17.10.2011 18:16
Re: Kambodža spolucestující  

Ahoj. Začátkem listopadu letím do BKK. Mám program na 3 týdny,ale od 28.11.-4.12.2011 mám volný týden bez plánu.Chci se zeptat,jestli v tuto dobu nemáte někdo cestu např. Kambodža,Laos,Vietnam,....a Já bych se mohl přidat.
P.S. V podstatě mi je to jedno kam vyrazím
Děkuji

evelyn 27.08.2011 16:13
Re: Trat - Chantaburi - Pailin - Battambang - SR  

Jitka: Nevím jestli je to ještě aktuální, ale pokud plánujete jen 3 denní Angkor (jak je v odkazu) tak to vůbec nemá cenu nad tím uvažovat. Siem Reap je tak malý a chrámy tak blízko, že stačí se ubytovat v nějakém hotelu a pak si domluvit jen auto nebo tuk tuk. Řidiči umí slušně anglicky a doslova se o vás postarají.

• Anonym (2)
  • Anonym (4)
Jitka 17.02.2011 22:02
RE: Trat - Chantaburi - Pailin - Battambang - SR  

Chtěla jsem se zeptat, nemáte s nimi někdo zkušenost? Byl to první odkaz, který jsem si před cca 2 lety našla, před pár dny jsme jim zkušebně napsali, ozvali se obratem a odpověděli.... odvahu mám, ale ne chuť, čas nebo náladu plánovat několikadenní výlet do Kambodži sama.

http://www.angkor-cambodia.org/eng/angkor.tour.3days.html

• Anonym (2)
Pepa2
28.05.2010 20:40 87.249.149.***
Trat - Chantaburi - Pailin - Battambang - SR  

Pokud vás tlačí čas vemte to letecky Trat-BKK-SR.Pokud si chcete odpočinout ve vnitrozemí tak můžete absolvovat cestu přes Pailin a to po vlastní ose, na agentury je třeba zapomenout, protože ty jezdí pouze přes Poipet.
Vloni jsem ve 2 cestoval z ostrovu u Changu přes hraniční přechod Pailin. Teoreticky se dá dostat do Battambangu za jeden den po zemi, pokud by jezdili večerní busy do SR tak snad i celou cestu za den, ale to už mi připadá extrémní. V listopadu je hodně vody a tak lze jet "rychleji" lodi z Battambangu do Siem Reapu! Při pěkném počasí vřele doporučuji, cenu si už nepamatuji 20-25USD/osoba,výjezd v 7h ráno,v listopadu jede loď 7h mnohem později k dubnu už to je třeba 9h a víc, cena je ranec, autobusem je to mnohem levnější cca 8USD, ale zážitek to je k nezaplacení. Z lodě se pozoruje život na řece, delta řeky, průjezdy kanály, vesnice na vodě, dá se sednou na střeše a vše pozorovat ze shora, v podpalubí to je horší motor hrozně řve (šputny do uší doporučuji vzít s sebou).

A jak se dostat do Battambangu.5 lidí si může dovolit jezdit na tyto kratší trasy jednim taxikem, akorát zavazadla nesmí být moc velká, jejich auta nejsou dostatečně prostorná :-). Brzo ráno to vzít do Tratu, busem do Chantaburi (2h -100B), v Ch. od řeky jezdí každou hodinu minibus k hranicím Pailin (je to popsané v průvodci Lonely Planet) a ten stojí 150B (do2h), taxikáři si říkali o cestu k hranicím 500B. Hranice Pailin jsou v pohodě, málo lidí překračuje tuto hranici a cizinců tam bude minimálně.Je třeba Kambodžským imigračním hodit pasy a rovnou mávat 20USD bankovkou a ignorovat jejich pokusy o další poplatky, pokud možno se ani nezmiňovat, že máte bahty. Pokud by si chtěli vzít víc a byly neoblomní zkuste trik, kdy u viza se nachází jméno šéfa imigrace a ptejte se kdo to je,protože máte právo si stěžovat.Oni umí anglicky dostatečně. Od hranic jezdí taxi a jejich tam dost na to, aby se rvali o cizince, cca 10USD za osobu sdílený taxi a zbytek auta doplní kambodžany (5lidí v autě je normální).Nabízí privátní taxi za 40-50USD, víc jak 40USD bych neplatil.Cesta je scénická,a když je sucho a řidič jede jak prase tak to trvá 2h. Ještě ten večer lze rezervovat loď.
Já jsem této cesty do Seam Reapu rozhodně nelitoval, a kdykoliv bych ji absolvoval znovu.

• Anonym (2)
evelyn 28.05.2010 18:19
RE: kambodža květen 2010  

Dík za shrnutí. Máme v plánu Bangkok a Siem Reap na příští rok a taky v květnu. Motherhome guesthouse vypadá dobře a poloha taky. Zajímalo by jak jste na tom byli s počasím?

nedzbig
28.05.2010 13:56 195.26.14.***
kambodža květen 2010  

Ahoj, před pár dny jsme se vrátili z Thajska a Kambodže a Kambodžu může vřele doporučit. Po 10 dnech na jihu Thajska jsme se vrátili do Bangkoku a odtamtud ráno vyrazili na hranice. Cesta z Khao San na Morchit bus station taxíkem vyšla na cca 120 BTH. Koupili jsme lístky na autobus (jeli jsme v pracovní den, takže nebyl problém), stál 219 BTH, cesta trvala cca 4,5 hod a autobus nás vyhodil přímo u hranic (respektive pár minut pěšky). Poučeni z internetových diskuzí jsme odmítali všechny, kteří nás oslovili s vízem a vyřídili až na hranicích (20 USD a po naléhání 100 BTH do kapsy poipetské mafie :) V siem reapu jsme měli zajištěné ubytování v Motherhome guesthouse(18 USD za noc s bufetovou snídaní, neskutečně příjemní zaměstnanci, krásné, čisté pokoje, klidné místo, fakt doporučuji) a ti nám poslali na hranice taxi (jedno auto cca 35 USD). cesta z hranic do siem reapu cca 2 hod i se zastávkou na pivo a sušené banány :) Angor Vat 2 dny - malý a velký okruh (3denní vstupenka 40 USD), malý okruh - tuktuk na den 15 USD, velký 25 USD). neskutečné vedro, nikdy jsem nebyla tak zpocená.. ale zároveň i neskutečná nádhera.. :) večer jsme jezdili za dolar tukem na old market, ulici plnou restaurací a barů, užívali jídla, "rybičkové pedikury", masáží.. cesta ze siem reapu na jih do sihanoukville 10 USD (zabrala cca 12 hodin a byla docela úmorná..) na jihu skvělé jídlo, levné skútry, ubytováni jsme byli v Beach club resortu (25 USD, hotel s bazénem), vyplatí se zajet na vzdálenější pláž otres beach, která je nádherná a v květnu naprosto vylidněná.. výborné a levné ryby, levné pivo (0,5 USD). zpět jsme jeli minivanem do PhnomPenhu (cesta cca 3,5 hod, 10 USD na osobu) ráno v 6, v hlavním městě jsme stihli prohlídku muzea genocidy a odpoledne letadlem do Bangkoku (výstupní taxa 25 USD). Kambodža je opravdu nádherná a má co nabídnout.. A přirostla mi k srdci víc než thajsko..

• Anonym (2)
  • Anonym (6)
Pepa2
22.04.2010 22:09 89.103.101.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Angkor  

Mersik: Vlak z BKK do Aran k hranicím jede brzy ráno, velmi nízká cena 48B, 6h jízdy, pouze 3. třída a vagony vypadají jak za našich prarodičů, jízdenka má "místenku" (jel sem tím dvakrát a vždy tam bylo vytištěné místa a čísla sedaček jsem stejně nenašel),která se stejně většinou nedodržuje a je lepší přijít včas zasednou místo :-D, protože pojede víc lidí než je míst (potom ještě za světla se dá dojet do Siem Reapu, druhý vlak jede v jednu a hranice se spíš přejde za tmy, hranice zavírají v osm, nemám zkušenosti s "nočním přechodem", Poipet hranice má nepředvídatelné fronty lidí, někdy je prázdno, někdy total ucpaný + znáteto jak vypadají lidi když padá šichta + je třeba počítat s jízdou taxi do SR, ubytování na Cambodžské straně bude horší než na Thajské)------

Busy jezdí každou chvíli z Mochitu , je lepší si koupit lístek den předem jako jistota, neměl by být problém ho koupit i před jízdou. Lístek stojí do 300B. Na hranicích se nenechte moc obrat, když budete šikovní tak zaplatíte jen 20USD, v opačném případě klidně utruste 100B na úplatek, ušetříte si nervy a čas strávený čekáním na pasy. Zkouší přijímat bathy a řeknou si rovnou o 1200B, tak si to přepočítejte na dolary (před hranicí je konzulát kde za 1200 dávají víza, vykašlat se na ně) :-D taxi do SR do 40USD, je dobré si najít lidi do plného taxi,nebo říkat, že chcete sdílené taxi, oni už někoho najdou a trvat na 10USD za osobu, přímo se s taxikářem dohodnout do jakého hotelu v SR zavést, jinak jsou schopni dovest do nějakého drahého hotelu (provize), BE SMART :-D
Vemte to po vlastní ose, vykašlete se na zprostředkovatele, určitě si to víc užijete, stačí být jen připraven na různé eventuality. Pokud čtete toto forum tak vám nic neušlo.

Mersik 22.04.2010 20:42
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Angkor  

Letenky pres BKK Airways jsou fakt drahe...takze to vypada nejlepsi varianta busem..z Phon Phenu je to jeste daleko do Siem reapu.Je lepsi si to koupit jako zajezd Na Khao San nebo si sami muzeme koupit listky na nadrazi?? Cena vyletu jestli chapu dobre je 1000kc tam i zpet bez viza.Diky PS: Ten vlak nikdo nezna??

Kafík 22.04.2010 16:21
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Angkor  

Děkuju za tipy,ještě o té Kambodži budu přemýšlet,můžu jet jen na 14 dní,tak asi zůstanu jen v Thajsku a budu si užívat jídlo a moře 8-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu